501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Leksykon prawa dla polityków

Polskie Wydawnictwo Prawnicze Iuris


Isbn 9788389363855 | Wydanie 1/2011 | Stron 187

Cena: 43.99 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka

Paczkomaty Poczta Orlen

Leksykon prawa dla polityków stanowi podręczne kompendium wiedzy z zakresu prawa. Adresowany jest do pracowników organów administracji publicznej oraz samorządowej, a także osób chcących usystematyzować i ugruntować wiedzę prawną, pragnących czynnie uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym. Będzie przydatny studentom, zwłaszcza politologii, ekonomii i zarządzania oraz uczniom szkół średnich.
Opracowanie leksykon vat zawiera zbiór podstawowych pojęć z zakresu prawa: administracyjnego (materialnego i procesowego), cywilnego, konstytucyjnego, międzynarodowego (ze szczególnym naciskiem na Prawo Unii Europejskiej), publicznego gospodarczego, spółek, pracy, samorządu terytorialnego, jak również wstęp do prawoznawstwa.
Książka liczy ok. 300 haseł z wyżej wymienionych dziedzin prawa, zestawionych w porządku alfabetycznym, opracowanych przez zespół pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Hasła prezentują definicje i wyjaśniają znaczenie pojęć, terminów i procedur prawniczych. Każde hasło zawiera odesłanie do szczegółowego opracowania, poświęconego danemu zagadnieniu
Księgarnia prawnicza poleca Leksykon prawa dla polityków