501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Szkoda w powierzchni ziemi jako szkoda w środowisku

Anna Elżbieta Nieć

Biblioteka Administracja Publiczna,

Wydawnictwo Presscom


Isbn 9788365611277 | Wydanie 1/2017 | Stron 240

Cena: 96.77 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka

Paczkomaty Poczta Orlen

Publikacja przyda się pracownikom i kierownikom wszystkich jednostek, które będą zaangażowane w identyfikację, ocenę i naprawę szkód w powierzchni ziemi. Powinni po nie również sięgnąć właściciele nieruchomości i przedsiębiorcy zobowiązani do usuwania lub zmniejszania powstałych zanieczyszczeń.

Jak ocenić, czy zanieczyszczenie gleby i ziemi stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi lub stanu środowiska?
Kto odpowiada za naprawienie szkody w powierzchni ziemi – jej sprawca, właściciel nieruchomości czy regionalny dyrektor ochrony środowiska?
Kiedy można odstąpić od usunięcia zanieczyszczenia i przeprowadzić remediację inną metodą?

Na te pytania odpowiada pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka o szkodach w powierzchni ziemi. Autorka szczegółowo opisuje przesłanki wystąpienia tego rodzaju szkód i krok po kroku omawia kolejne etapy identyfikacji terenu zanieczyszczonego. Wyjaśnia podział szkód na zanieczyszczenia historyczne, w przypadku których stosuje się prawo ochrony środowiska, oraz pozostałe, regulowane przepisami ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie. Wskazuje, na kim spoczywa obowiązek usunięcia powstałych zanieczyszczeń i jak zapobiegać wystąpieniu szkody.
Księgarnia prawnicza poleca Szkoda w powierzchni ziemi jako szkoda w środowisku