501788771
kontakt@bookslandia.pl

Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia

Łada Piotr,
LexisNexis Polska
Isbn 9788327806543
Wydanie 1/2014
Stron 184
Cena: 50.39
WysyłkaZakupy

Monografia obejmuje praktyczne zagadnienia prawa autorskiego w dziedzinie sztuk plastycznych, jakie razem z postępującą komercjalizacją i profesjonalizacją rynku sztuki zyskują jeszcze większe znaczenie. Zakres przedmiotowy lekturze nawiązuje do systematyki prawa autorskiego, koncentrując się wokół pojęcia utworu, statusu twórcy, autorskich praw majątkowych i osobistych oraz dozwolonego użytku utworów chronionych. Tak wyznaczony profil tematyczny pozwala na przekrojowe zapoznanie się z problematyką prawa autorskiego w sztuce, jakie zostało uzupełnione licznymi odwołaniami do orzecznictwa, wieloma przykładami i praktycznymi wskazówkami.
Wybór analizowanych zagadnień został oparty na wyznacznik praktycznym, wynikającym z doświadczeń zawodowych autora. Zamierzeniem lekturze jest zachowanie merytorycznego wywodu, wspartego aktualnymi poglądami doktryny i orzecznictwem, przy zastosowaniu przystępnej formy przekazu, jaka będzie zrozumiała i czytelna nie tylko na rzecz specjalistów, lecz także na rzecz osób niedysponujących wykształceniem prawniczym.
Lektura adresowana jest przede wszystkim do pragmatyków prawa – radców prawnych, adwokatów, sędziów, a także do twórców, artystów oraz innych uczestników w szerokim zakresie rozumianego rynku sztuki w Polsce, takich jak marszandzi, kolekcjonerzy, pracownicy galerii, domów aukcyjnych, muzeów, instytucji kultury i instytucji wystawienniczych.

Polecam Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia