tel: 501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia

Łada Piotr

LexisNexis Polska


Isbn 9788327806543 | Wydanie 1/2014 | Stron 184

Cena: 50.85 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka

Paczkomaty Poczta Orlen

Monografia zawiera praktyczne zagadnienia prawa autorskiego w dziedzinie sztuk plastycznych, które wraz z postępującą komercjalizacją i profesjonalizacją rynku sztuki zyskują coraz większe znaczenie. Zakres przedmiotowy publikacji nawiązuje do systematyki prawa autorskiego, koncentrując się wokół pojęcia utworu, statusu twórcy, autorskich praw majątkowych i osobistych dodatkowo dozwolonego użytku utworów chronionych. Tak wyznaczony aspekt tematyczny pozwala na przekrojowe zapoznanie się z problematyką prawa autorskiego w sztuce, które zostało uzupełnione licznymi odwołaniami do orzecznictwa, wieloma przykładami i praktycznymi wskazówkami.
Wybór analizowanych zagadnień został popierany na miara praktycznym, wynikającym z doświadczeń zawodowych autora. Zamierzeniem publikacji jest zachowanie merytorycznego wywodu, wspartego aktualnymi poglądami doktryny i orzecznictwem, przy zastosowaniu przystępnej formy przekazu, która będzie zrozumiała i czytelna nie tylko dla specjalistów, lecz podobnie dla osób niedysponujących wykształceniem prawniczym.
Lektura adresowana jest zwłaszcza do praktyków prawa – radców prawnych, adwokatów, sędziów, a podobnie do twórców, artystów dodatkowo innych uczestników szeroko rozumianego rynku sztuki w Polsce, takich jakże marszandzi, kolekcjonerzy, pracownicy galerii, domów aukcyjnych, muzeów, instytucji kultury i instytucji wystawienniczych.

Księgarnia prawnicza poleca Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia