tel: 501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia

Łada Piotr

LexisNexis Polska


Isbn 9788327806543 | Wydanie 1/2014 | Stron 184

Cena: 49.93 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka w 24 h

Paczkomaty Poczta Orlen

Monografia mieści praktyczne zagadnienia prawa autorskiego w dziedzinie sztuk plastycznych, które razem z postępującą komercjalizacją i profesjonalizacją rynku sztuki zyskują coraz większe znaczenie. Zakres przedmiotowy publikacji książkowej nawiązuje do systematyki prawa autorskiego, koncentrując się wokół pojęcia utworu, statusu twórcy, autorskich praw majątkowych i osobistych także dozwolonego użytku utworów chronionych. Tak wyznaczony profil tematyczny pozwala na przekrojowe zapoznanie się z problematyką prawa autorskiego w sztuce, które zostało uzupełnione licznymi odwołaniami do orzecznictwa, wieloma przykładami i praktycznymi wskazówkami.
Wybór analizowanych zagadnień został wzmacniany na sprawdzian praktycznym, wynikającym z doświadczeń zawodowych autora. Zamierzeniem publikacji książkowej jest zachowanie merytorycznego wywodu, wspartego aktualnymi poglądami doktryny i orzecznictwem, przy zastosowaniu przystępnej formy przekazu, jaka będzie zrozumiała i czytelna nie tylko dla specjalistów, lecz zarówno dla osób niedysponujących wykształceniem prawniczym.
Lektura adresowana jest wyjątkowo do pragmatyków prawa – radców prawnych, adwokatów, sędziów, a zarówno do twórców, artystów także innych uczestników w szerokim zakresie rozumianego rynku sztuki w Polsce, takich jakże marszandzi, kolekcjonerzy, pracownicy galerii, domów aukcyjnych, muzeów, instytucji kultury i instytucji wystawienniczych.

Księgarnia prawnicza poleca Sztuka a prawo autorskie Wybrane zagadnienia