tel: 501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych Komentarz

Pogoński Mariusz

LexisNexis Polska


Isbn 9788327806345 | Wydanie 1/2014 | Stron 742

Cena: 158.47 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka

Paczkomaty Poczta Orlen

Stan prawny na 15 kwietnia 2014 roku
Niniejsza publikacja to wszechstronny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych napisany przez praktyka prawa podatkowego. Jego ogromną zaletą jest aktualność oraz problemowe ujęcie porusznych tematów. Autor zwraca uwagę nie tylko na aspekty teoretyczne, lecz zarówno na konkretny wymiar stosowania norm prawnych zawartych w ustawie. W celu przystępnego zobrazowania omawianych kwestii publikację wzbogacono mnogimi odwołaniami do egzegezy artykułów podatkowych oraz orzeczeniami sądów administracyjnych dotyczącymi omawianych zagadnień.
Komentarz zważa zmiany, jakie weszły w życie 1 stycznia 2014 r. , dotyczące zwłaszcza opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowo-akcyjnych, jak dotąd traktowanych jako podmioty transparentne podatkowo.
Komentarz zważa również nowelizację, która weszła w życie 1 kwietnia 2014 r. , wprowadzającą nową definicję samochodu osobowego. Zmiany mają charakter dostosowawczy do przemian w zakresie podatku od towarów i usług.
Lektura przeznaczona jest zwłaszcza dla praktyków stosujących ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych na co dzień, teraz księgowych, prawników, doradców podatkowych. Może być zarówno wartościowa osobom zamierzającym poznać konstrukcję podatku dochodowego od osób prawnych bądź pogłębić swoją wiedzę w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Mariusz Pogoński prawnik, konsultant podatkowy z wieloletnim doświadczeniem. Autor publikacji książkowej z zakresu prawa podatkowego oraz wykładowca.
Księgarnia prawnicza poleca Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych Komentarz