tel: 501788771
kontakt@ksiegarnia-prawnicza.com.pl

Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych Komentarz

Pogoński Mariusz

LexisNexis Polska


Isbn 9788327806345 | Wydanie 1/2014 | Stron 742

Cena: 154.07 zł

Zamówienia

Tel. 501788771 w godz. 9:00-18:00

Zwrot

14 dni na zwrot towaru

Wysyłka w 24 h

Paczkomaty Poczta Orlen

Stan prawny na 15 kwietnia 2014 roku
Niniejsza książka to kompleksowy komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych napisany poprzez praktyka prawa podatkowego. Jego ogromną zaletą jest aktualność także problemowe ujęcie porusznych tematów. Autor zwraca uwagę nie tylko na aspekty teoretyczne, lecz zarówno na konkretny wymiar stosowania norm prawnych zawartych w ustawie. W celu przystępnego zobrazowania omawianych kwestii publikację wzbogacono sporymi odwołaniami do egzegezy przepisów podatkowych także orzeczeniami trybunałów administracyjnych dotyczącymi omawianych zagadnień.
Komentarz zważa zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2014 r. , dotyczące przede wszystkim opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowo-akcyjnych, dotychczas traktowanych jako podmioty transparentne podatkowo.
Komentarz zważa również nowelizację, która weszła w życie 1 kwietnia 2014 r. , wprowadzającą nową definicję samochodu osobowego. Zmiany mają natura dostosowawczy do zmian w zakresie podatku od towarów i usług.
Lektura przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków stosujących ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych na co dzień, otóż księgowych, prawników, doradców podatkowych. Może być zarówno wartościowa osobom zamierzającym zidentyfikować konstrukcję podatku dochodowego od osób prawnych bądź pogłębić swoją wiedzę w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Mariusz Pogoński prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem. Autor lekturze z zakresu prawa podatkowego także wykładowca.
Księgarnia prawnicza poleca Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych Komentarz